Praktyczne triki, które ułatwią Ci sprzątanie!
10/07/2021 00:00:00 Praktyczne porady
Praktyczne triki, które ułatwią Ci sprzątanie!

Zapoznaj się ze sprawdzonymi wskazówkami, które znacznie ułatwią Ci codzienne porządki! Nie musisz poświęcać na sprzątanie kilku godzin, czasami wystarczy użycie odpowiednich produktów lub narzędzi, aby je usprawnić i zaoszczędzić cenny czas. Przekonaj się sam zapoznając się z poniższymi krótkimi trikami.

Odpowiednia pora ma znaczenie!

Oglądanie otaczającego nas świata przez czyste szyby jest satysfakcjonujące i relaksujące. Nie ma nic gorszego niż widoczne, zaschnięte krople po deszczu, kurz lub odciski palców jako pamiątka po zabawie naszych pociech. Znasz te sytuację kiedy z całych sił starasz się wypolerować każdy centymetr kawałek po kawałku, a finalny efekt Ciebie nie zadowala, bo szyby nadal mają na sobie zacieki i smugi? Mamy na to bardzo dobrą poradę!

Unikaj mycia okien w słoneczny dzień, ponieważ słońce sprawia, że płyn do mycia szyb wysycha szybciej, co skutkuje pojawieniem się nieestetycznych smug oraz zacieków. Dzięki temu nie musisz kilkakrotnie myć tego samego okna, a będzie ono przejrzyste już po pierwszym czyszczeniu. Najlepiej robić to w pochmurny, ale bezdeszczowy dzień lub gdy świeci słońce, ale jego promienie nie padają bezpośrednio na mytą powierzchnię. Odradzamy także mycia w mroźne dni, ponieważ cząsteczki wody mogą zamarzać, co utrudni Ci czyszczenie lub może nawet doprowadzić do zarysowania szyb. Te drobne błahostki znacząco wpływają na finalny efekt.

Używaj odpowiednich produktów!

W obecnych czasach w domach każdego z nas znajduje się od kilku do kilkunastu sprzętów elektronicznych, które wymagają szczególnej troski. Posiadamy telewizory, smartfony, laptopy, monitory itd., ale czy wiesz jak o nie dbać, aby posłużyły Ci jak najdłużej? Przede wszystkim nie należy czyścić ich zwykłymi ścierkami i gąbkami ze standardowymi środkami czystości. W tym celu najlepiej nada się miękka ścierka z mikrofibry, która jest całkowicie bezpieczna dla delikatnych i gładkich powierzchni. Wystarczy ją zwilżyć ciepłą wodą, a następnie bardzo delikatnie przetrzeć wybrane miejsce. Nie polecamy w tym celu używania ręczników papierowych lub innych tkanin i materiałów, które mają tendencję do rozwarstwiania się i tworzenia skupisk małych niteczek, ponieważ mogą one nawet zarysować ekran. Jeśli masz do czynienia z  poważniejszymi zabrudzeniami, a nie tylko z kurzem i drobnymi odciskami palców, możesz użyć rozcieńczonego detergentu, który w swoim składzie nie ma acetonu, amoniaku lub alkoholu etylowego. Wymienione związki mogą nawet uszkodzić wyświetlacz.

Warto także wspomnieć, że gromadzący się kurz wpływa negatywnie na systemy chłodzące znajdujące się, np. w komputerach stacjonarnych i laptopach. Powoduje on, że przepływ powietrza między poszczególnymi podzespołami jest zdecydowanie mniej efektywny i w takim wypadku bardzo łatwo o awarię! Zalecamy raz w miesiącu wyczyszczenie wentylatorów sprężonym powietrzem, które bardzo szybko poradzi sobie z warstwą kurzu, a Ty będziesz mógł cieszyć się wydajnym i dobrze pracującym sprzętem.

W naszym asortymencie mamy szeroko rozbudowaną linię ścierek i szmatek z mikrofibry marki PUCUŚ. Linia sprzątającej Pucuś charakteryzuje się produktami o wyjątkowo wysokiej jakości wykonania, które są trwałe oraz wysoce praktyczne. Znajdują się w niej także deski do prasowania, suszarki balkonowe, szeroki wybór worków na śmieci, wielozadaniowe gąbki, zmywaki, mopy, zestawy mioteł, szczotek i wiele innych.

Czas to Twój sprzymierzeniec! 

Łazienka jest miejscem szczególnie narażonym na rozwijanie się bakterii za sprawą większej wilgotności. Podczas mycia toalety, kabiny prysznicowej, wanny, umywalki itd. staraj się nie spłukiwać detergentów natychmiast po ich użyciu. Potrzebują one czasu, aby usunąć brud z czyszczonych powierzchni, dlatego daj im chwilę na zadziałanie. Następnie przetrzyj je ściereczką lub gąbką a następnie spłucz dokładnie ciepłą wodą i ciesz się higieniczną czystością! W przypadku cięższych zabrudzeń radzimy zaopatrzyć się w poręczne szczotki znajdujące się w naszej ofercie, np. szczotkę do szorowania Bamboo lub Lorenzo które z łatwością dokładnie wyczyszczą nawet kafelki lub fugi. 

Ciekawym pomysłem jest stworzenie własnoręcznych preparatów do czyszczenia ze znanych oraz tanich produktów, które są bardzo skuteczne w swoim działaniu. Mowa oczywiście o occie oraz sodzie oczyszczonej. Jeśli chcesz dokładnie wyszorować fugi wystarczy jedno opakowanie sody, ok. 100 ml wody oraz 100 ml octu. Powstałą pastę nałóż na fugi i zostaw na około pół godziny. Następnie spłucz je dokładnie ciepłą wodą i gotowe!

Nie zapomnij o sobie!

Podczas porządków Twoje dłonie narażone są na działanie przeróżnych substancji chemicznych zawartych w środkach czystości. Sprzątając w rękawicach domowych zapobiegniesz wysuszeniu i podrażnieniu skóry dłoni. Zabezpieczają także przed długotrwałym kontaktem z wodą, dzięki czemu Twoje paznokcie pozostają twarde i odporne na przypadkowe złamania. Są także doskonałą barierą ochronną przed mikroorganizmami dlatego możesz je wykorzystać podczas porządkowania, np. piwnicy lub garażu albo podczas pracy w ogródku. W naszym sklepie internetowym znajdują się rękawiczki domowe w trzech rozmiarach oraz różnych właściwościach. Polecamy szczególnie rękawice domowe aloesowe, które nasączone są wyciągiem z aloesu. Nawilża Twoje dłonie oraz niweluje charakterystyczny zapach gumy, który często zostaje na rękach po ściągnięciu rękawic. 

W skrócie:

  • Jeśli zamierzasz umyć okna zwróć uwagę na pogodę za oknem! Najlepiej robić to w pochmurny, ale bezdeszczowy dzień lub gdy świeci słońce, ale jego promienie nie padają bezpośrednio na mytą powierzchnię.
  • Do dbania o sprzęty elektroniczne używaj odpowiednich ściereczek z mikrofibry, które nie zarysują delikatnych i gładkich powierzchni.
  • Podczas sprzątania łazienki dobrym pomysłem jest pozostawienie na minimum kilkanaście minut detergentów niż ich natychmiastowe spłukanie.
  • Pamiętaj, że sprzątając masz kontakt z różnymi środkami czystości, które działają drażniąco na delikatną skórę dłoni! Zadbaj o siebie i chroń je, używając rękawic domowych.

Są to dość banalne porady, ale właśnie w ich prostocie tkwi cały urok! Potrzeba tak niewiele, aby ułatwić sobie sprzątanie. Zapamiętaj je i wdróż w życie a z pewnością zobaczysz różnice. 

Comments

Log in or register to post comments