Nasza historia

Domex jest rodzinną firmą, która została założona w 1990 roku w Rydzynie. Początkowo sprzedaż artykułów AGD odbywała się stacjonarnie w lokalu handlowym o powierzchni 60 m2, następnie powstała mała hurtownia. Dalszym rozwojem firmy czynnie zajmowało się drugie pokolenie - dwóch braci, którzy dbali o zaopatrywanie hurtowni, dostarczanie towarów do klientów, nawiązywanie nowych kontaktów itd. Dzięki ich uporowi oraz ciężkiej pracy i nieprzerwanym staraniom firma była wciąż rozwijana i dawała zatrudnienie coraz to większej liczbie osób. Na przestrzeni ponad 30 lat powstawało i upadało wiele firm podobnych branżowo, jednak Zarząd i zespół pracowników firmy Domex był w stanie przetrwać i przystosować się, trafnie analizując potrzeby konsumentów. W ten sposób firma stała się liderem branży AGD na rynku Polskim.

Domex dzisiaj

Obecnie centrum dystrybucji mieści się w Lesznie, gdzie znajdują się 3 magazyny posiadające ok. 50 tysięcy miejsc paletowych. Pozwala to zapewnić stały dostęp do asortymentu liczącego ponad 6 tysięcy pozycji. Stworzyliśmy wieloosobowe działy, m.in. księgowości, reklamacji, windykacji, a także dział importu, który czujnie bada, analizuje potrzeby naszych klientów i zajmuje się tworzeniem oraz wdrażaniem nowych produktów. Zatrudniamy kilkudziesięciu handlowców, którzy obsługują sklepy w całej Polsce oraz posiadamy własną flotę dostawczą. Korzystamy także ze spedycji zewnętrznej, co gwarantuje dostarczenie towaru na półki sklepowe już w 48 godzin od wizyty handlowca. Dzięki prężnemu rozwojowi oferujemy także sprzedaż naszego asortymentu w sklepie internetowym.

Posiadamy także własną linię produkcyjną, gdzie tworzymy, m.in. worki na śmieci oraz woreczki śniadaniowe. Dzięki temu możemy sumienne nadzorować cały proces od początku do końca oraz staramy się, aby materiały użyte do produkcji były pozyskiwane w 100% z recyklingu.

Nasze marki

Bardzo skrupulatnie analizujemy i reagujemy na potrzeby rynkowe. Praca nad doborem asortymentu rozpoczyna się w głowie pracowników, których pasją jest tworzenie linii produktów, ułatwiających i usprawniających codzienne czynności. Każdy z nas boryka się z tymi samymi problemami i zadaniami w domu, dlatego artykuły i rozwiązania, które oferujemy są praktyczne i godne zaufania. Współpracujemy z ponad dwustoma fabrykami zlokalizowanymi w kilkudziesięciu krajach takich jak: Chiny, Czechy, Hiszpania, Turcja, Włochy, Indie, Egipt czy Serbia. Pozwala nam to na czynny udział przy powstawaniu produktów. Decydujemy, m.in. o wyborze materiałów, kolorów, ustalamy gramaturę, rozmiar, a także projektujemy opakowania oraz etykiety.

Sukces jest sumą małych wysiłków, które powtarzamy każdego dnia
- pracownicy firmy Domex

Idea, która nam przyświeca

Od momentu powstania, celem firmy Domex, było dostarczanie klientom asortymentu, którego z powodzeniem mogą używać w domu w każdej sytuacji. W ten sposób wspólnymi siłami stworzyliśmy produkty, które są nieocenione przy sprzątaniu, gotowaniu, pieczeniu, praniu, jedzeniu, a także pełnią funkcje dekoracyjne, pomagają organizować najbliższą przestrzeń i wiele innych. Artykuły, które znajdują się w naszym sklepie, poza ciekawymi i wyszukanymi designami, praktycznością i wysoką funkcjonalnością są przede wszystkim skuteczne, a korzystanie z nich całkowicie bezpieczne. Jednocześnie wciąż się rozwijamy i jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie oraz porady, dlatego zachęcamy do kontaktu z nami, ponieważ zadowolenie naszych klientów jest dla nas najważniejsze.