• -40,00 zł

Zdrowe gotowanie przede wszystkim

W Twojej kolekcji naczyń kuchennych nie może zabraknąć jednego z najczęściej używanego elementu – garnka.  Ważne jest, aby wykonany był ze sprawdzonych, wytrzymałych materiałów, by służył Ci przez wiele lat. Garnki niskiej jakości bardzo szybko mogą ulec zarysowaniu, wgnieceniu lub mogą korodować, a skutkiem tego jest wydzielanie szkodliwych substancji, które następnie mają kontakt ze spożywaną przez Ciebie żywnością.  

Garnek Dona 1,9 l wykonany jest z solidnej stali nierdzewnej, która świetnie sprawdza się w gastronomii. Kupując ten produkt masz pewność, że przygotowywane w nim potrawy będą aromatyczne, smaczne, a przede wszystkim zdrowe i bezpieczne. To wszystko za sprawą surowców użytych przy jego produkcji. Dzięki wspomnianej wcześniej stali nierdzewnej garnek Dona 1,9 l nie odkształca się, nawet pod wpływem wysokich temperatur. Jest także odporny na przypadkowe uderzenia i zarysowania, o które nie trudno podczas kulinarnych rewolucji. 

Stal, z której wykonany jest garnek Dona, jest kompletnie obojętna dla produktów, które w niej umieszczasz. Oznacza to, że nie ma żadnego wpływu na wygląd oraz smak gotowanych przez Ciebie dań. Nie ulega odbarwieniom, dlatego możesz użyć garnka Dona 1,9 l do ugotowania np. buraków, które mają intensywny kolor. Powierzchnia tego naczynia jest także odporna na działanie kwasów, które zawarte są w różnych artykułach spożywczych. Należy jednak pamiętać, że sól może pozostawiać nieestetyczne ślady na dnie garnka, dlatego polecamy dodawać ją do gotującej się już wody, aby natychmiast rozpuściła się, a nie osiadła na dnie.

Ergonomiczne wielowarstwowe dno

Z racji tego, że stal nierdzewna wykazuje nieco słabsze przewodnictwo cieplne w porównaniu np. z aluminium, w garnku Dona 1,9 l zastosowano wielowarstwowe dno z wbudowanym dyskiem. Dzięki temu naczynie szybko się nagrzewa i dłużej magazynuje ciepło. Dzięki temu na członków Twojej rodziny będzie czekał wciąż ciepły obiad.

Dodatkowe atrybuty

Kupując garnek Dona 1,9 l otrzymujesz w zestawie szklaną, żaroodporną pokrywkę z odpowietrznikiem odprowadzającym parę. Dzięki temu możesz kontrolować i obserwować swoje danie, a także zmniejszysz ryzyko, że gotująca się zawartość wykipi.

Po bokach umieszczone zostały uchwyty przymocowane za pomocą nitów. Zapewnia to bezpieczeństwo i komfort podczas przenoszenia garnka. 

Komfort korzystania

Garnek Dona 1,9 l został zaprojektowany tak, aby mógł sprawnie pracować na każdym typie kuchenek. Z tego powodu możesz go używać na kuchence indukcyjnej, gazowej, ceramicznej, elektrycznej oraz halogenowej.

Korzyści i zalety

  • Dzięki wykonaniu ze stali nierdzewnej garnek jest trwały, nie rdzewieje oraz nie odkształca się
  • Ergonomiczne wielowarstwowe dno pozwala na szybkie nagrzewanie się garnka 
  • Wyposażony w szklaną, żaroodporną pokrywkę
  • Nadaje się do każdego rodzaju kuchenki
  • Kuchenka indukcyjna
  • Kuchenka ceramiczna
  • Kuchenka elektryczna
  • Kuchenka gazowa
  • Zalecane mycie ręczne
XICW

Opis

Pojemność
1,9 l
Wysokość
9,5 cm
Średnica
16 cm
Materiał
stal nierdzewna
Kolor
srebrny

Inne produkty z kategorii