• -30,00 zł

Zdrowe gotowanie przede wszystkim

W Twojej kolekcji naczyń kuchennych nie może zabraknąć jednego z najczęściej używanego elementu – garnka.  Ważne jest, aby wykonany był ze sprawdzonych, wytrzymałych materiałów, by służył Ci przez wiele lat. Garnki niskiej jakości bardzo szybko mogą ulec zarysowaniu, wgnieceniu lub mogą korodować, a skutkiem tego jest wydzielanie szkodliwych substancji, które następnie mają kontakt ze spożywaną przez Ciebie żywnością.  

Garnki Dona wykonane są z solidnej stali nierdzewnej, która świetnie sprawdza się w gastronomii. Kupując ten produkt masz pewność, że przygotowywane w nim potrawy będą aromatyczne, smaczne, a przede wszystkim zdrowe i bezpieczne. To wszystko za sprawą surowców użytych przy jego produkcji. Dzięki wspomnianej wcześniej stali nierdzewnej garnek Dona nie odkształca się, nawet pod wpływem wysokich temperatur. Jest także odporny na przypadkowe uderzenia i zarysowania, o które nie trudno podczas kulinarnych rewolucji. 

Stal, z której wykonany jest garnek Dona, jest kompletnie obojętna dla produktów, które w niej umieszczasz. Oznacza to, że nie ma żadnego wpływu na wygląd oraz smak gotowanych przez Ciebie dań. Nie ulega odbarwieniom, dlatego możesz użyć garnka Dona do ugotowania np. buraków, które mają intensywny kolor. Powierzchnia tego naczynia jest także odporna na działanie kwasów, które zawarte są w różnych artykułach spożywczych. Należy jednak pamiętać, że sól może pozostawiać nieestetyczne ślady na dnie garnka, dlatego polecamy dodawać ją do gotującej się już wody, aby natychmiast rozpuściła się, a nie osiadła na dnie.

Ergonomiczne wielowarstwowe dno

Z racji tego, że stal nierdzewna wykazuje nieco słabsze przewodnictwo cieplne w porównaniu np. z aluminium, w garnku Dona 1,9 l zastosowano wielowarstwowe dno z wbudowanym dyskiem. Dzięki temu naczynie szybko się nagrzewa i dłużej magazynuje ciepło. Dzięki temu na członków Twojej rodziny będzie czekał wciąż ciepły obiad.

Dodatkowe atrybuty

Kupując garnki Dona otrzymujesz w zestawie szklaną, żaroodporną pokrywkę z odpowietrznikiem odprowadzającym parę. Dzięki temu możesz kontrolować i obserwować swoje danie, a także zmniejszysz ryzyko, że gotująca się zawartość wykipi.

Po bokach umieszczone zostały uchwyty przymocowane za pomocą nitów. Zapewnia to bezpieczeństwo i komfort podczas przenoszenia garnka. 

Komfort korzystania

Garnki Dona zostały zaprojektowane do pracy na każdym typie kuchenek. Z tego powodu możesz go używać na kuchence indukcyjnej, gazowej, ceramicznej, elektrycznej oraz halogenowej.

Korzyści i zalety

  • Dzięki wykonaniu ze stali nierdzewnej garnek jest trwały, nie rdzewieje oraz nie odkształca się
  • Ergonomiczne wielowarstwowe dno pozwala na szybkie nagrzewanie się garnka 
  • Wyposażony w szklaną, żaroodporną pokrywkę
  • Nadaje się do każdego rodzaju kuchenki
  • Kuchenka indukcyjna
  • Kuchenka ceramiczna
  • Kuchenka elektryczna
  • Kuchenka gazowa
  • Zalecane mycie ręczne
XUGM

Opis

Pojemność
1,9 l / 16 cm
2,5 l / 18 cm
3,6 l / 20 cm
5,1 l / 24 cm
Materiał
stal nierdzewna

Inne produkty z kategorii